رکود سنگین در تقاضای بازار اجاره و خریدوفروش در نوروز به مازندران نیز رسید.

رکود بازار مسکن به شمال هم رسید

رکود سراسری در بازار املاک و مسکن به مازندران نیز رسیده است .

مازندران که به عنوان مقصد اول برای سفرهای داخلی خصوصا همشریان تهرانی بوده است .همواره از بازار املاک نسبتا پررونقی برخوردار بوده است و پس از یک دوره رکود دوساله ودر اوایل سال 99 با یک جهش بسیار بزرگی در قیمت املاک روبرو شد و ازآنجایی که ایرانیان همواره علاقه دارند گران بخرند ودر ارزانی تمایلی به خرید نشان نمی دهندبا هجوم نقدینگی بسیار بالا به بازار املاک در این خطه زیبا از کشور مواجه بودیم که با شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت های تردد این بازار پررونق دچار یک سکته گردید و این شوک منجر به بازگشت مجدد رکود به بازار املاک در این استان هستیم .البته این رکود دربازار نوروزی اجاره ویلا ها نیز  تحت‌تأثیر ممنوعیت های وضع شده نمود بسیار بیشتری داشته است .رکود تقاضا برای اقامت در شهرهای شمالی در تعطیلات ‏پیش‌رو قرارداده است . اتفاقی که اصلا قابل پیش‌بینی نبود و ویلادارهای شمال کشور را شوکه کرده است.‏
به گفته فعالان بازار مسکن، مازندران و گیلان، قیمت ویلاها را ٧٠‌درصد نسبت به‌سال گذشته افزایش داشته است.

رکود

٩٥‌درصد ویلاها ‏اجاره نرفته‌اند و همین موضوع باعث عقب‌نشینی موجران از قیمت‌های اولیه‌شان شده است. یکی ‏دیگر از ویلاداران شمال کشور که در شهر محمودآباد میزبان مسافران نوروزی است، می‌گوید برای ‏ویلاداران چاره‌ای جز کاهش قیمت‌ها نیست. او که در یکی از املاک‌های اینترنتی اجاره ویلا در شمال ‏فعالیت می‌کند، در این باره به «ویلاچک» می‌گوید:  «ویلاداران اصلا انتظار این رکود بازار اجاره را ‏نداشتند. آنها فکر می‌کردند مردم تقاضای بیشتری برای اجاره ویلا در ایام نوروز داشته باشند، اما نه‌تنها ‏این اتفاق رخ نداده، بلکه تعداد اجاره‌ها نسبت به‌سال گذشته کاهش زیادی داشته است. و با ممنوعیت های وضع شده علیرغم اینکه حتی در برخی از ایام تابستان ‏هم روزهای شلوغی را داشتیم، اما الان با این‌که چیزی به آغاز تعطیلات نمانده هنوز اغلب ویلاها اجاره ‏نرفته‌اند.‏»
او ادامه می‌دهد:«البته برخی ویلاداران قیمت ویلاهای خود را نسبت به‌سال گذشته دو برابر کرده‌اند ‏که این کار هم منطقی نیست. نمی‌شود ویلایی را که‌سال گذشته با شبی ٥٠٠ تومان اجاره رفته را امسال ‏یک‌میلیون تومان اجاره داد. در مجموع فکر می‌کنم ویلادارها به دلیل قیمت بالا موفق به اجاره ‏دادن ویلای خود نشده‌اند.‏»

ویلاچک پیشنهاد میکند این مطب رانیزبخوانید
آیا ویلا بخرم؟آیا خرید ویلا به صرفه است؟ در کجا ویلا بخرم؟ پاسخی به تمام ابهامات شما


ارزان‌ترین ویلاهای شمال چقدر قیمت دارند؟

سوییت ٥٠ متری در رامسر با امکانات لوکس شبی دومیلیون تومان است.

قیمت اجاره این سوییت مشتی ‏است نمونه خروار که نشان می‌دهد چقدر قیمت اجاره ویلا در شمال کشور نسبت به‌سال گذشته افزایش ‏داشته است. ویلاهای معمولی هم قیمت اجاره‌شان از شبی 1میلیون تومان به بالا شروع می‌شود و تا جائی پیش می رود که گاها اجاره یک اتاق در یک خانه روستائی به شبی 500هزارتومان بالغ میگردد.

مخلص کلام اینکه با شیوع کرونا و ممنوعیتهای سفر بازار املاک در مازندران دستخوش رکود تورمی گردیده است.البته پیش بینی میشود که این سکون و انفعال در بازار املاک زمینه ساز یک انفجار قیمتی باشد پس پیشنهاد ما اینست که اگر سرمایه ای جهت خرید ملک یا ویلا در دست دارید از فرصت استفاده نموده و خرید بقیمتی را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp