ویلا مدرن یا ویلاکلاسیک کدام را درشمال بخرم؟راهنمای خرید ویلا در مازندران و بررسی سبک های مختف معماری ویلا

یک ویلای مدرن ولوکس
 • ویلا های مدرن با روف گاردن یا ویلای باسقف شیروانی مسئله دراینست که کدام یک از این سبک ساخت ویلا درمازندران مناسب تر است.
  با توجه به اینکه اخیرا ساخت ویلاهای با سبک مدرن بسیار رایج شده است و این گونه ویلاها هرچند که هزینه ساخت کمتری را دارند اما با توجه به سبک جدید در طراحی با اقبال گسترده ای مواجه گردیده است و با قیمت های بسیار بیشتر از ویلاهای کلاسیک با سقف شیروانی بفروش میرسد.و باید از این مسئله به نوعی آفت در ساخت ویلاها یاد کرد که دلایل آنرا در ذیل با شما درمیان خواهیم گذاشت پس با ما همراه باشید

  ویلا کلاسیک ویلا چک

  ویلا

  عدم رعایت اولین گام دراصول طراحی معماری که نشان از ناآگاهی و عدم تخصص اولین پایه گذاران ساخت این سبک از ساختمان سازی در شمال ایران دارد.

  این مسئله چیزی نیست بجز عدم رعایت اقلیم در معماری فضاهای خارجی میباشد.
  اصول اولیه در طراحی معماری که همواره از صدها و چه بسا هزارسال و بیشتر در طراحی ساختمانها رعایت میشده است..

 • رعایت همخوانی ظاهری ساختمانها با اقلیم آب و هوائیست کمی به سبک معماری ساختمانها در کویر مثلا شهر یزد دقت کنید.آیا ساخت یک ساختمان با سقف شیروانی در شهر یزد به هرمیزان هم که زیبا باشد ،منطقی بنظر میرسد؟
 • بدیهیست که پاسخ مبتدی ترین افراد منفیست.
 • شیروانی بدلیل شیبی که دارد برای اقلیمهای بارانی طراحی شده است و بادگیر های ساختمانهای شهر یزد باهدف استفاده از وزرش نسیم و باد بعنوان سیستم سرمایش سنتی در این اقلیم طراحی شده است.
 • لذا جابجائی در شاخصه های معماری اقلیمی امری نادرست و در دراز مدت موجب افزایش هزینه های نگهداری.فرسودگی سریعتر ساختمان و گاهش عمر مفید ابنیه میگردد.
 • همه اینها را گفتیم تا بصورت علمی منطقی و تجربی مردود بودن طراحی و ساخت ساختمانها بدون سقف شیب دار را که اخیرا بسیار هم در شمال ایران باب شده است را به شما دوستان ویلا چک
 • گوشزد نمائیم. ویلا در کویر

  مشکل اساسی در اینگونه از ساختمانها ایجاد سطح گسترده ای جهت نفوذ رطوبت و نم می باشد لذا اگر قصد قطعی در ساخت یا خرید دارید دستکم تلاش نمایید به شیب کافی و عایق بندی ویژه در بام همچنین به وجود یا ایجاد کنسولهایی در تراز جان پناه بام با عنوان باران گیر جهت جلوگیری از برخورد باران به دیوارهای جانبی توجه ویژه داشته باشید یکی از مشکلات عدم رعایت این مهم علاوه بر نفوذ نم و رطوبت به داخل سقف ودیوار  ایجاد قارچ و کپک های سمی در کنج یا نواحی اتصال به دیوارهای جانبیست که میبایست بسرعت رفع گردد .چراکه این لکه های سیاه یا سبز تیره یا زرد و قهوه ای رنگ گردی بسیار سمی تولید میکنند. که به سادگی در هوا معلق شده و میتواند وارد سیستم تنفسی شده یا برروی مواد غذائی بنشیند و سلامتی ما را بمخاطره بیاندازد .

  لذا از معایبی که در اغلب ویلاهای مدرن پس از گذشت مدتی از ساخت آنها شاهد هستیم همین نم زدگی و نفوذ رطوبت و تولید ترکیبات مسموم میباشد.

  ویلا مدرن

  ویلا مدرن

  در اغلب این ساختمانها بدون رعایت استانداردهای ساختمانی از شیشه های بسیار بزرگ و مرتفع استفاده میشود.

 • استفاده ازین شیشه ها سود سرشاری برای سازندگان درپی خواهد داشت. چراکه علاوه بر زیبائی ظاهری و افزایش نورگیری در ساختمان و جلوه بخشیدن به نمای ساختمان و ایجاد ویوی عالی به فضای داخلی بسیار دلربا عمل مینمایند
 • از طرفی سازندگان را از صرف هزینه های گزاف دیوار چینی و نماسازی در سوی دیوار خلاص میکند و سرعت اجرای بالائی نیز دارد.

 • بطور کلی شیشه نوعی مصالح دو رو نماست ما باید توجه داشت که گستردگی ابعاد آن درصورتیکه بصورت علمی و آئین نامه ای نباشد و اگر اجرای ماهرانه و با کیفیتی نداشته باشد میتواند در زمان زلزله خطرآفرین باشد .
 • در فصل تابستان موجب بیش از حدگرم شدن فضای داخلی و در زمستان علاوه برعرق کردن موجب همرفتی شدید سرما بداخل ساختمان گردد و دل مالک یا خریدار این دست ویلاها را بزند .ازینهاگذشته لکه های باران باید همیشه از سطوح شیشه ها پاک شود تا زیبائی آن مخفوظ بماند اگرنه پس از اولین باران ویلای لوکس ومدرن شما به یکباره چهره پیری برخود مبگیرد.
 • .معایب این گونه ساختمانها به همین موارد خلاصه نمیگردد
 • .اما تصور میکنیم باخواندن این مقاله درخرید ویلاهای مدرن باحساسیت و دقت نظر بالاتری اقدام نمائید .
 • اگر اکنون مالک یکی ازین ویلاها هستید وبا مشکلات آن مواجه هستید ما میتوانید با ویلاچک ارتباط بگیرید و برای رفع مشکلات ساختمان خود از متخصصین ویلا چک یاری بگیرید.
ویلا مدیترانه ویلا چک

سبک معماری مدیترانه ای

ویلا کویری

سبک معماری براساس اقلیم کویری

ویلا چک

سبک معماری و طراحی مدرن

ویلا چک

نمونه ای از یک ویلای کلاسیک با سقف شیروانی

سبک های معماری دارای انواع و گونه های بسیاری هست که همواره موارد شاخصی را در دل مفهوم طراحی خود دارند.

.مسئله طراحی و معماری تاحدی در طول تاریخ شاخص بوده است که هر اقلیم و هردوره ای از تمدن انسانها را با نوع ساخت بناهایشان میتوان شناسائی کرد.

مثلا معماری رومی یا اسلامی و یا سبک معماری دوره صفویه یا هخامنشیان یا سبک معماری چینی ویاسرخپوستان یا اسکیموها.

تماما

بعنوان نوعی شناسنامه محتوی از نوع فرهنگ و تمدن و بارزترین شاخصه این شناسنامه همخوانی با اقلیم های زندگی انسان بوده است.

.ممکن است به نظر من جلو پنچره خودروی بوگاتی زیبا باشد اما نمیتوان آنرا برروی لامبورگینی قرارداد.

لطفا بخوانید
کولرگازی گازسوز یا کولرگازی با سوخت گاز شهری برند ژاپنی تویوتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp