10ترفند نظافتی فوق العاده جهت نظافت منزل-ویلاچک

ترفند نظافتی ترفند نظافت

2ترفندنظافتی

 10 ترفند نظافتی عالی جهت نظافت منزل وویلای شما
با یک مطلب اختصاصی دیگر ازتیم ویلا چک درخدمتتون هستیم.
امیدوارم که ترفندهای نظافتی که ما در این مقاله به شما عزیزان ارائه میکنیم مواردی جدید برای شما باشد و بتوانید از این ترفندهای نظافتی به نحو احسن بهره مند شوید و ازونها استفاده حداکثری را داشته باشید.
اجازه بدید قبل از شروع به ارائه ترفندهای نظافتی به عرضتون برسونم که ما سعی کردیم مطالبی را که عنوان میکنیم جزو اوندسته از ترفندهائی باشد که بیشتر ما با مشکلاتی در رابطه با اونها مواجه شده ایم .
در زیر به رئوس کلی این ترفندها اشاره میکنیم و در ادامه به توضیح و تفسیر آنها خواهیم پرداخت.
ترفند نظافتی شماره 1:رفع سیاهی و جرم مابین کاشی سرویسهای بهداشتی.
ترفند نظافتی شماره 2:از بین بردن جرم لکه آب روی شیر آلات سرویسهای بهداشتی.
ترفند نظافتی شماره3:پاک کردن اثر چسب از روی وسایل منزل.
ترفند نظافتی شماره 4:از بین بردن کثیفی و جرم های سیاه رنگ از روی لوازم منزل نظیر یخچال لباسشوئی و مایکروفر
ترفند نظافتی شماره 5:پاک کردن و نظافت کولر های گازی به شکل اساسی
ترفند نظافتی شماره 6:باز کردن سوراخهای بسته شده دوش حمام
ترفند نظافتی شماره 7:نظافت اجاق گازهای استیل و شیشه ای
ترفند نظافتی شماره 8:نظافت سینک ظرفشوئی
ترفند نظافتی شماره 9:از بین بردن بوی نامطبوع یخچال و فریز
ترفند نظافتی شماره 10:معرفی یک ترکیب بسیارساده و رایج در کشورهای پیشرفته جایگزین مواد شوینده شیمیائی
خب دوستان عزیز امیدوارم مواردی که مطرح شد اونچیزی باشد که شما نیز به دنبال آن هستید و مفید فایده واقع شود.
بدون اتلاف وقت بریم و پس از معرفی مواد و اقلام مورد نیازبه تبیین موارد فوق بپردازیم .
موادی که در اغلب خانه ها و ویلاها ومنازل نظیف بایستی وجود داشته باشد را خدمتتون عرض میکنم .
لازمست که عرض کنم که این مواد در این ترفندهائی که قصد دارم خدمتتون عرض کنم نیز مورد استفاده هستند و شما میتوانید با هزینه ای نه چندان زیاد اون ها را تهیه بفرمائید.
این را نیز اضافه کنم که در انتهای مطلب ما بعنوان هدیه قصد داریم ترکیباتی بسیار کارآمد و فوق العاده را خدمتتون معرفی کنیم که هم به اقتصاد خانواده شما کمک کرده باشیم و هم یک عمر دعای خیر شما را شامل حال خود کنیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.
مواردی راکه عرض کردم اینها هستند. و در ادامه مطلب حتی المقدر تصاویری ازین اقلام تقدیمتون میکنم.
لازم به تاکیدست مطرح کردن یک برند خاص به هیچ عنوان جنبه تبلیغی ندارد بلکه برآمده از تجربيات است   این اقلام از لحاظ کیفیت و قیمت در سطح قابل قبولیست و البته نه ایده أل .
1.چند برگ سنباده بسیار نرم به شماره های 1000و2000و3000( از ابزار فروشی ها بخرید)
ترفند نظافتی ترفند نظافت
2.اسپری فوق العاده و همه کاره WD-40(از ابزار فروشی ها یا فروشگاه های لوازم یدکی خودرو قابل تهیه می باشد دقت داشته باشید که هنگام خرید این اسپری به نام درج شده بر روی اسپری آن دقت کافی را داشته باشید چرا که نمونه های تقلبی بسیاری از آن در بازار وجود دارد اگر قصد خرید نمونه مشابه آن را دارید می توانید از اسپری که تولید شرکت کاسپین می‌باشد با نام ب-52 استفاده کنید هر چند که به هیچ عنوان کیفیت نمونه اصلی را ندارد اما قابل قبول است)
ترفند نظافتی ترفند نظافت
3.یکعدد مته فلزات کوچکترین نمره ای که میتوانید از ابزار فروشی ها تهیه کنید مثلا نمره یکدهم بگید مته ریز میخواهید .
حالا در ادامه خدمتتون میگم که علت معرفی این کالاها و مواد چیست.
چون شاید الان تصور کنید که چه ربطی میتونه داشته باشه اما عجله نکنید چون ما میخواهیم مقاله ای کم نظیر و کاربردی و کارآمد را تقدیمتون کنیم
ترفند نظافتی ترفند نظافت
5.یک قوطی کوچک یا یک تیوب پولیش فلزات مارک جلاسنج از ابزار فروشی ها بخرید

ترفند نظافتی ترفند نظافت
6.فرچه سیمی مخصوص نصب بر روی دریل برقی یا شارژی اگر نمونه نرمش رو خریداری کنید قطعا ما شرمنده شما نخواهیم شد.

اگر زبرش رو استفاده کردید با خودتون ،ما مقصر نیستیم.چون ممکنه لعاب کاشی رو سیاه بکنه.

ترفند نظافتی ترفند نظافت

7.یکی دوعدد ابر جادوئی برند مجیک خوب هست برخی مارکهای دیگرش به لعنت خدا هم نمی ارزد.

ترفند نظافتی ترفند نظافت
8.چند عدد دستمال مایکرو فایبر ایرانیش رو اگر میخرید مارک مهسان بهترینه خصوصا نمونه مناسب پاک کردن شیشه اش و بهترین برند مایکرو فایبر در دنیا که حقیقتا بی نظیر هست و قیمتشم مناسبه مارک egisهست که اگر سایز بزرگ و حوله ایش را پیدا کنید محشره سوپر مارکت ها خیلی هاشون دارند

ترفند نظافتی ترفند نظافت
9.اسپری پاک کننده فوم کف برای پاک کردن سطوح که از لوازم یدکی فروشان خودرو بخرید نمونه های چینی تحت لیسانس آمریکاش خوبه برند خاصی رو بهتون توصیه نمیکنم چون گیج میشوید

ترفند نظافتی ترفند نظافت

10.شامپو بچه زرد رنگ جانسون یا فیروز یک بطری کوچک

ترفند نظافتی ترفند نظافت
11.سرکه سفید وردا

ترفند نظافتی ترفند نظافت

 

12.جوش شیرین از عطاری ها فله بخرید از بسته ایش که سوپر مارکتها دارند یه مراتب مقرون بصرفه تر است.

13.زغال اکتیو از عطاری های معتبر یا داروخانه ها پودرش رو بخرید منظورم زغال کبابی نیست اشتباه نکنید زغال اکتیو یا کربن فعال که هیچ ربطی به زغال های معمولی نداره پودری سیاه رنگ با بی نهایت کاربرد هست.که عرض میکنم که درینباره یک تحقیقی بفرمائيد چراكه خواص با شماری درین ماده جادوئی وجود دارد که یقینا یکی از خواص آن بصورت ویژه به کارتون خواهد آمد

ترفند نظافتی ترفند نظافت

14.خب برای اینکه ما ایرونی ها عدد 13رو خیلی دوست نداریم برای خالی نبودن عریضه یکعدد اسپری کننده مایعات رو هم به لیستمون اضافه میکنیم

 ترفند نظافتی

ترفند نظافتی شماره 1:جهت نظافت رفع جرم و سیاهی بین کاشی های سرویس های بهداشتی می توانید از فرچه سیمی نرمی که از ابزار فروشی تهیه نموده اید استفاده نمایید.

آن را بر سر یک دریل نصب نموده سرعت چرخش را برروی دور پایین تنظیم کنید.
هشدارمهم: حتماً از عینک استفاده نمایید که خدایی نکرده براده های سیمی یا ذرات جدا شده است درز های بین کاشی ها داخل چشمانتان نرود. حتما این مسئله را رعایت نمایید.
فرچه را به آرامی به درز ها نزدیک کرده و قسمت باریک آن را داخل درز بند کشی کاشی ها قرار داده و به آرامی حرکت دهید.
شما خواهید دید که درزها یا بند کشی بین کاشی ها به سادگی تمیز شده و جلوه ای همانند روز اول را پیدا می کنند.
لازم به توضیح است که استفاده از جرم گیر هایی که متشکل از مواد شیمیایی هستند و بسیار برای سیستم تنفسی نیز مضر می باشند نمی تواند چاره کار باشد و اگر حتی درزهای بین کاشی را تمیز نماید این امر موقتی است و باید بگویم که از این به بعد سرعت تشکیل جرم ها در بین کاشی ها دو چندان می شود علاوه بر این که ضربه بسیاری به سیستم تنفسی شما نیز می رساند.
ترفند نظافتی شماره 2: اگر قصد دارید شیرآلات سرویس های بهداشتی و آشپزخانه منزل خود را بار دیگر مانند روز اول که آن را خریداری نمودید نونوار نمایید.
از این روش استفاده کنید ابتدا کمی اسپری wd۴۰ را بر روی شیرآلات و یک مقدار نیز بر روی سمباده نمره هزار یا دوهزار بسته به میزان جرم روی شیرآلات اسپری کنید.
در حدود ۱ تا ۲ دقیقه صبر کنید تا اسپری فرصت تاثیر را پیدا کند.
لازم به توضیح است که اگر جرم های روی شیرالات بیشتر باشد لازم است تا از سنباده نمره ۱۰۰۰ در ابتدا استفاده نمایید و کاملاً کلیه سطوح شیرآلات را سنباده نمره ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ که به wd۴۰ آغشته شده است را سنباده بزنید .
این سمباده ها سطح بسیار نرمی دارند .اما کار خود را به خوبی انجام می‌دهند و مانند پلیش عمل می نمایند پس از آن که شیرالات را کاملاً سمباده زنی نمودید با مقداری شامپوی بچه فیروز که عرض نمودم بخرید، شیرآلات را شسته و بار دیگر با سمباده نرم تر یعنی نمره ۳ هزار که سطح آن را به مقداری شامپو بچه آغشته نموده اید سمباده زنی کنید اینکارموجب می‌شود تا شیرآلات کاملان پرداخت شده و سطحی براق پیدا نمایند حالا می توانید برای ایده آل شدن کار شیرآلات را به وسیله یک عدد دستمال میکروفایبر کاملا خشک نموده و به وسیله مقداری پنبه و جلا سنج فلزات براق نمایید باور کنید از نتیجه کار به شکل عجیب و غریب لذت خواهید برد.توصیه میکنم قبل و بعد از انجام کار با گوشیتون عکس بگیرید.
ترفند نظافتی شماره 3: جهت پاک کردن لکه چسب یا برچسب هایی که روی برخی ار لوازم منزل چسبنده اند و برای پاک کردن شان با مشکل مواجه هستید بهترین حلال و پاک کننده همان اسپری wd۴۰ میباشد .

لطفا بخوانید
طراحی ویلاهاچگونه‌ انجام میشود؟آشنایی با پنج سبک اصیل در طراحی ویلا-ویلاچک

مقداری از آن را بر روی لکه چسب یا برچسبی که رد آن باقی مانده است اسپری کنید و چند دقیقه به اسپری فرصت عمل دهید.

سپس با یک دستمال بر روی آن کشیده و از نتیجه حاصله لذّت ببرید.
ترفند نظافتی شماره 4: شما برای از بین بردن لکه ها و سیاهی های حاصل از دوده بر روی سطوحی مانند یخچال مایکروفر و یا ماشین لباسشویی میتوانید از اسپری فوم کف که پیشتر خدمتتان عرض نمودم استفاده کنید .

ترفند نظافتی ترفند نظافت
ابتدا اسپری را به خوبی تکان دهید و فاصله ۲۵ سانتی متری فوم را بر روی سطوح اسپری نموده و چند دقیقه به اسپری فرصت دهید تا عمل نماید در این حالت فوم به صورت مایع در آمده و بر روی سطوح شروع به حرکت می کند.
حالا شما میتوانید به وسیله یک دستمال میکرو فایبر سطح را پاک نموده و از حاصل کار لذت ببرید.
لازم به توضیح است اگر جرم ها از روی سطوح به خوبی پاک نشد که نشان دهنده قدیمی بودن و شدت آن میباشد در اينصورت شما می توانید ابر جادویی را که خریداری نمودید استفاده کنید آنرا با مقداری آب آغشته نموده و یک بار نیز به وسیله ابرهای جادوئی سطح را پاک نموده و به وسیله دستمال مایکروفایبر آن را خشک نمایید.

از این طریق سطوح وسایل شما جلوه وشکلی کاملاً متفاوت را به خود خواهند گرفت.
ترفند نظافتی شماره5: پاک کردن ظاهر پنل های کولر گازی اسپیلت به وسیله ای که در شماره ۴ توضیح دادیم و با همان روش به سادگی امکان پذیر است و اما شما می توانید با باز کردن درب روی پنل اسپیلت فیلترهای آن را خارج کرده و به وسیله آب به خوبی شستشو دهید همچنین می توانید قسمت رادیاتور و فن دمنده کولر گازی را به وسیله مخلوطی از آب گرم و سرکه سفید که بر روی سطوح داخلی کولر اسپری نمایید از هرگونه آلودگی رو کردی که روی عملکرد پنل های کولر گازی تاثیر بسزایی می گذارد پاک نمایید لازم است توضیح دهم که علت استفاده از سرکه خاصیت چربی زدایی آن می باشد همچنین سکه که دارای خاصیت ضد قارچ و کپک نیز هست و اگر داخل پنل اسپیلت شما هر یک از این آلودگی ها وجود داشته باشد با اسپری نمودن آب گرم و سرکه تمیز شده از پایین پنل خارج می‌گردد.

لازم به یادآوری است که جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیر پنل اسپیلت را به وسیله روزنامه یا سفره یکبار مصرف بپوشانید تا از آلوده شدن وسایل دیگر جلوگیری شود.

همچنین از اسپری نمودن آب گرم و سرکه بر روی قسمت‌های الکترونیکی و برقی پنل معمولاً در یک سمت بیشتر در سمت راست آن واقع می شود پرهیز نمایید جهت این کار بهتر است از دستکش های لاستیکی نیز استفاده کنید هرچند که خطر چندانی ندارد اما احتیاط شرط عقل است

( سلب مسئولیت !در صورت اسپری نمودن آب بر روی قسمت های برقی و الکترونیکی هیچگونه مسئولیتی متوجه ویلا چک نمی باشد چراکه ما هشدارهای لازم را همواره به شما می دهیم.)

موکدا هنگام نظافت وسايل برقی حتما از دستکش های ایمن و عاشق استفاده کنید و ترجیحا دمپائی پلاستیکی به پا کنید.

حتی اگر آنها را از برق هم کشیده باشید.ممکن است الکتریسته ساکن در آنها ذخبره شده باشد پس هميشه اول ایمنی بعد سایر امور مهم است.
ترفند نظافتی شماره 6: در فضای مجازی و اینترنت ممکن است راهکارهای بسیاری جهت باز کردن سوراخ های بسته شده دوش حمام ارائه گردد که اغلب آنها در عمل تاثیر خاصی ندارند و مشکل شما را حل نمی کنند.
راهکارهایی نظیر قراردادن سردوش در سرکه .
این روش ها هیچ‌یک کارآیی لازم را ندارند و شما را مایوس خواهند کرد.
پس بهتر است یک بار برای همیشه کار را به صورت اصولی انجام داده و خودتان را راحت کنید و از نتیجه حاصل نیز لذت ببرید.
در اینجا لازم است که به سراغ سرمته ای که خریداری نمودید بروید می توانید آن را بر روی دریل شارژی نصب کرده و آن را روی دور بسیار آرام قرار داده یا حتی آنها را با قرار دادن سر مته ریز بر روی سوراخ های سردوش و چرخاندن آن بصورت دستی سوراخها را بشکلی استثنائی باز نمائید یا با قراردادن دریل و فشاردن کلید آن به اندازه چند صدم ثانیه بدون فشار وارد کردن به دریل شاهد باز شدن سوراخهای سردوش حتی بمراتب بهتر از روز اول باشید مطمئن باشید اعضای خانواده شما را تحسین خواهند کرد البته این موضوع کاربردش در سر دوش هائیست که خروجی آب آنها از جنس پلاستیک خشک هست اگر خروجی های آب از جنس لاستیک و منعطف هست یک سوزن ضخيم نیز کارتان را راه خواهد انداخت شاید بنظرتان این امر بسيار بدیهی باشد اما کافیه الان بروید و دوش حمام منزل را چک کنید تا متوجه بشوید گاهگاهی راه حلهای بسيار ساده وجود دارد اما ما به اونها توجه نداریم.

لطفا بخوانید
قرارداد پیمانکاری ساخت ویلا را چگونه تنظیم کنیم؟-ویلاچک

ترفند نظافتی شماره 7: ابتدا برق اجاق گاز را از پریز جدا نموده و آن را قطع نمایید حالا جهت نظافت اجاق گاز های استیل می توانید ابتدا به وسیله جوش شیرین و و پاشیدن آن به شکلی که یک لایه نازک روی سطح را بپوشاند اقدام نمایید پس از انجام این کار به وسیله اسپری نمودن سرکه بر روی جوش شیرین شاهد واکنش جالبی بین این دو ماده خواهید بود که هیچ گونه ضرری را نیز برای سلامتی شما برخلاف گاز پاک کن ها ندارد .
حدود ۵ دقیقه به این ترکیب فرصت عمل دهید و سپس به وسیله یک تکه پارچه به درد نخور گازرا پاک نمایید حالا وقت آن است که مقداری آب جوش روبروی سطح استیل گاز بریزید اندکی نیز تعامل کنید تا هرگونه چربی باقی مانده را نیز در خود حل نماید حالا مجدد آن به وسیله تکه پارچه ای آب را خشک نمایید اگر میخواهید که گاز شما جلوه های ویژه بگیرد می تواند به وسیله جلاسنج و مقداری پارچه نرم یا پنبه حسابی آن را برق بیندازید و از نتیجه حاصله لذت ببرید
روش عمل برای اجاق گاز های شیشه ای نیز به همین چگونه است فقط به جای استفاده از جلاسنج شما پس از خشک کردن سطح شیشه ای گاز از استریل نمودن ترکیبی فوق العاده که در انتهای مطلب به شما توضیح می دهم و یک دستمال میکرو فایبرجلوه ای صفر کیلومتر به اجاق گازتون ببخشید.
ترفند نطافتی شماره 8 :دوستان خوبم اجازه بدید یک اصل و قاعده کلی را خدمتتون بگم تا شما بتوانید اونرو به سایر موارد مشابه تعمیم دهید .

این اصل در واقع نظافت سطوح اصطلاحا استنلس استیل هست نظیر سینک ظرفشوئی یا اجاق گار های استیل یا حتی شیر آلات،

اجازه بدید خدمتتون خیلی ساده بگویم که آنچه در ترفند نظافتی شماره یک عرض کردم را شما میتوانید عینا برای تمامیه موارد مشابه به کار ببندید ،نتیجه یکسان خواهد بود فقط توجه داشته باشید که برای سطوحی که وسعت بیشتری دارند این امر کمی زمانبر تر و یه مقدار سخت تر است و حوصله زیادی را میطلبد.

اما در کیفیت و نتیجه حاصله هرگز تردید نکنید که هیچ روشی نمیتواند همچون روش ارائه شده در این مقاله کارآمد و نتیجه شگفت انگیز و فوق العاده داشته باشد .

ما که مدتی مدیدست که برای شما بی منت مینویسیم و هرگز هم دلسرد نخواهیم شد اما یک سئوال دارم آیا به اشتراک گذاردن نظراتتون درمورد صحت و سقم مطالبی که براتون میگذاریم اینقدر کار سختیست پس لطفا اگر هریک ازین ترفندهای نظافتی را آزمودید بازخورد و نتیجه تجربیاتتون رو با ما و دوستان ویلاچکی به اشتراک بگذاری.

مطمئنیم که تاثیر چند کلمه نظر شما از کل این مقاله ما بیشتر است .

 بخوانید:خواص زغال اکتیو پديده ای خارق العاده 

ترفند نظافتی شماره9: همانگونه که در بالا اشاره کردیم زغال فعال دارای خواص بیشماریست که از جمله میتوان به بوگیری قدرتمند این ماده اشاره نمود شما میتوانید پس از شستشوی داخل یخچال و خشک کردن آن و بازگذاشتن درب یخچال تا در مجاورت هوا کاملا خشک شود مقادیری از زغال فعال را در ظرفی که درب آن کمی باز باشد چیزی تقریبا مشابه با یک نمکدان بریزد و در داخل یخچال بگذارید برخی از دوستان زغال چوب معمولی را داخل یخچال میگذارند که باید بگوئیم این کار اشتباه و بی تاثیر است و فقط کربن فعال تاثیر گذار است.
ترفند نطافتی شماره 10:خب عزیزان میرسیم به وعده ای که به شما رفقای گلم داده بودم در این قسمت میخوام یک ترکیبی که شاید بازهم خنده دار از جهت اینکه بحدی ساده است که چه بسا براتون خنده دارباشد،اما ما همیشه ازهمین چیرهای پیش پا افتاده ترکیباتی جادوئی را بدست می آوریم.

لطفا حتما امتحانش کنید و یک عمر حالش رو ببرید! احیانا ماروهم دعا کنید یا به دوستانتون یاد بدید. مواد لازم جهت تهیه اسپری شیشه پاک کن اسپری پاک کننده و براق کننده کلیه سطوح با عملکرد فوق العاده حیرت انگیز بدون باقی ماندن لکه اسپری حتی اگر دستمال نکشید.
یک لیتر آب دوبار جوشبده اگر آب رو قبلش بوسیله دستگاه های تصفیه آب خانگی هم تصفیه کرده باشبد و سپس یکمرتبه هم بجوشانید یا اصلا نجوشانده هم میتونید استفاده کنید.کیفیت مایع تمیز کننده چند منظوره شما متفاوت خواهد بود.

لطفا جهت درخواست و ثبت خدمات فنی و مهندسی ازویلا چک به اينجا بروید

و اگر این مطلب را کپی میفرمائید با ذکر منبع www.vilacheck.irرا باشد با تشكر از احترامی که به حقوق و مالکیت معنوی یکدیگر میگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp